Szukaj
Twitter
Facebook
Urządzasz ? Remontujesz ? Radzimy bezpłatnie...
Pytanie o mieszkanie / Łazienka / Kabiny prysznicowe

Kupujemy panel prysznicowy

A A
Drukuj
Deante - panel natryskowy

Deante - panel natryskowy

Na ogół kąpiel pod natryskiem kojarzy nam się z wężem zakończonym słuchawką. Tymczasem prysznic może zastąpić nowoczesny panel z hydromasażem, efektami świetlnymi, a nawet… radiem.

Obecnie najbardziej wyrazistym trendem w wyposażeniu łazienek jest dążenie do maksymalnego uproszczenia form, stosowania geometrycznych kształtów i nadawanie elementom technicznym prostej, eleganckiej formy, a nawet ich ukrywania – mówi Katarzyna Dietrich z firmy Deante.
Panele prysznicowe najczęściej produkowane są z aluminium, stali nierdzewnej i akrylu. Spotkamy też modele z hartowanego szkła, kompozytu czy egzotycznego drewna. Równie różnorodna jest ich kolorystyka, dominuje jednak chrom, chrom w połączeniu ze złotym i biel.

Praktyczne rozwiązania

Ważną cechą paneli prysznicowych jest ich funkcjonalność. Musimy zastanowić się, kto będzie korzystał z nich najczęściej. Jeśli będą to osoby starsze lub też lubiące dłuższe kąpiele, to warto kupić panel z siedziskiem. Gdy zależy nam na bezpieczeństwie i komforcie korzystania z ciepłej wody, to rozwiązaniem polecanym jest zastosowanie w panelu baterii termostatycznej. Innym kryterium wyboru jest rodzaj hydromasażu. Przy użyciu paneli natryskowych można uzyskać wodny masaż biczowy, skierowany dzięki dyszom, słuchawkom i głowicom natryskowym, na określony odcinek ciała, np. kręgosłup i jego okolice.
Sposób rozmieszczenia dysz natryskowych powinien być tak dobrany, aby górny rząd znajdował się na wysokości barków, zaś dolny - w okolicy lędźwiowej. Ważne jest, aby wszystkie elementy mające kontakt z wypływającą wodą można było łatwo i szybko czyścić, co wpłynie na estetykę urządzenia, a także na jego trwałość i niezawodne działanie przez lata. Konieczne jest więc, aby elementy te były rozbieralne do czyszczenia lub posiadały tzw. system anti-calc, tzn. zespół elastycznych wypustek, z których można łatwo i szybko usunąć osad np. za pomocą gąbki.

Decydując się na zakup panelu, warto także zastanowić się, gdzie docelowo go umieścimy. Jeżeli nie chcemy montować go w miejscu starej baterii natryskowej, to należy zdecydować się na wybór odpowiednio szerokiego panelu ok. 23 cm. Jeśli zaś chcemy zaoszczędzić miejsca w kabinie natryskowej, to dobrze jest zastosować montaż w narożniku kabiny (wymaga indywidualnego rozstawu króćców). Warto wybierać panele o uniwersalnym systemie montażu, zarówno ściennego, jak i narożnego, gdyż zawsze możemy zmienić zdanie i zdecydować o innym miejscu montażu niż pierwotnie planowaliśmy.

zdjęcie Deante




2011-01-02 20:09:32

powrót

Tagi:


Joanna Zawadzka Jesteśmy na bieżąco. Śledzimy zmiany i nowości w branży wyposażenia wnętrz. Chcesz wiedzieć co nowego pojawiło się na rynku – sprawdź u nas!

Reklama